...

Yaşamkent En İyi Okul

Başarı cesaret ister sloganıyla başladığımı eğitim serüveninde kurucumuz Sn. Abdullah YÜKSEL 35 yıllık eğitim ve üniversite sınavı tecrübesini okul kültürüne yansıtmıştır. Yaşamkent En İyi Okul'larından biri olan İvme Eğitim Abdullah Yüksel Anadolu Lisesi öğrencilerimizi üniversite sınavına hazırlarken aynı zamanda sosyal yönlerinin de gelişmesini hedeflemektedir.

En İyi Okul Uzman Eğitim Kadrosu

Uzman ve deneyimli eğitim kadromuz sayesinde Yaşamkent En İyi Okul arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Okulumuzda tüm personelin temel hedefi sadece üniversite sınavında iyi puan alabilen değil aynı zamanda özgüvene sahip, lider özelliklerle donatılmış, iletişim kurabilen, okuduğunu hızlı şekilde anlayabilen ve yorumlayabilen bir nesil yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Yaşamkent'te bulunan öğrencilerimiz okulumuzu tercih ettikleri takdirde Atatürkçü, laik ve demokratik bir eğitim ortamında eğitimlerini sürdüreceklerdir.

Yaşamkent En İyi Okul eğitim kadromuz güncel üniversite sınav gelişmelerini takip eder ve değişiklikleri anında öğrencilere bildirerek bunu sınava hazırlık sürecine entegre eder. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize yapamadıklarını değil yapabildiklerini fark ettirir. Öncelikle yapabildiklerini gören öğrencilerimizin kendilerine olan güvenleri gelişir ve sadece çevresel faktörler için değil sadece kendileri ve kendi amaçlarını gerçekleştirmek için çalışan, çalışmanın keyfine varan birer öğrenci haline gelirler.

Öğretmen kadromuz deneme sınavları ve yazılılar, ara sınavlar ile öğrencilerin performansını yakından takip eder. Her öğrencinin öğrenme süresi ve süreci farklıdır. Bunun farkında olarak öğrencilerin eksikleri belirlenerek bu eksiklerin giderilmesi sağlanır.

Rehberlik servisimiz öğrencilerin hem akademik hem de sosyal yönlerden takibini gerçekleştirir ve velilerle sürekli iletişim halinde olurlar.

Yaşamkent En İyi Okul Rehberlik Servisi

Uzman ve deneyimli eğitim kadromuza dahil olan rehberlik servisimiz velilerimizle düzenli olarak iletişim halindedir. Deneme sınavı sonuçları, yazılı sonuçları veya öğrenci davranışlarında görülen değişiklikler anında veli ile paylaşılarak sorunun nedeni tespit edilir. Sorunun nedeni tespit edildikten sonra velilerle işbirliği kurularak branş öğretmenlerinin de katılımıyla sorunun çözümü sağlanır.

Rehberlik servisimiz sınıf ortamında ve sosyal etkinlikler kapsamında her öğrenciyi bireysel olarak takip eder. Rehber öğretmenlerimiz öğrencilerin meslek seçme sürecinde kendilerine en uygun mesleği seçmeleri için gerekli tüm çalışmaları yapar.

Okulumuzun Yaşamkent En İyi Okul olmasında ana etken özgüveni ve liderlik duyguları gelişen öğrencilerimizin istedikleri üniversitelerden mezun olduktan sonra rahalıkla istedikleri kurumlarda iş bulmalarıdır. Okulumuz sadece üniversiteye değil üniversite sonrası hayata da öğrencilerimizi hazırlamaktadır.

ÜNİVERSİTE SINAVINA HAZIRLIK

Okulumuzda eşit ağırlık, sözel, sayısal ve yabancı dil alanlarında Milli Eğitim Müfredatlarına uygun olarak eğitim verilmektedir. Öğrencilerin rahatlıkla öğrenebilmesi için eğlenceli ve keyifli öğrenme ortamları oluşturulmaktadır. İvme Eğitim Kurumları üniversiteye hazırlıkta kendi yayınlarını yayınlayan tecrübeli ve uzman bir eğitim kurumudur. Yıllardır Ankara'da yüzlerce öğrenciyi üniversite sınavına hazırladık ve başarılı olmalarında katkıda bulunduk.

Yaşamkent En İyi Okul olarak her seviyedeki öğrencinin başarısı için çalışırız. Düzenli çalışma alışkanlığı kazanmış öğrencilerimiz yanında çalışma alışkanlığı kazanamamış öğrencilerimizin disiplinli ve planlı bir sınava hazırlık süreci geçirmesi için rehberlik servisimiz özel olarak çalışma planı hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz kendi aralarında oluşan arkadaşlık ilişkileri ve sosyal etkinliklerle stres atmakta aynı zamanda beraber çalışmanın zevkine varmaktadır. Eğitim programımız öğrencilerimizin bireysel olarak veya gurupla öğrenmesini öne çıkaracak şekilde düzenlenmiştir.

Öğrencilerimiz sadece sınava hazırlık sürecinde test çözen, ödev yapan değil aynı zamanda lider olabilen, özgür düşünebilen, sorumluluk almayı seven, duyarlı, açık fikirli olarak yetişmektedir.

Öğrencilerimizin Yaşamkent En İyi Okul İvme Eğitim Kurumları'nda sorgulayan ve öz yönetim sahibi olmaları için çalışıyoruz. Akademik gelişimi destekleyen sosyal, kültürel ve bedensel çalışmalarla oluşturulan bütün çerçevesinde eğitim kurumumuzdaki öğrenciler önce üniversite sınavına ve sonrasında yaşama hazırlanır.

Ülkemizde üniversite sınavlarında zaman zaman değişiklikler olabilmektedir, uzman eğitim kadromuz üniversite sınavına öğrencilerimizi hazırlarken aynı zamanda sosyalleşmelerini de sağlamaktadır. Yaşamkent En İyi Okul Ezberciliğin uzağında, öğrenmeyi öğretmenin hedeflendiği kursumuzda öğrencilerimizin kavrama, yorumlama, analiz yapma becerilerini geliştirmek için eğitim teknikleri kullanılır.

Özel Abdullah Yüksel İvme Temel Lisesi Yaşamkent En İyi Okul,
uzman eğitim kadrosu ve deneyimli rehberlik servisinin takibi ile sınavlarda maksimum verim elde etmek için sistemli ders çalışma, sınavlar sonrası analiz, bire bir takiple hedeflenen başarıya ulaşılır.

Okulumuzda yapılan sınavlar sonrasında başarı seviyesine göre sınıf değişikliği ile kurum içi rekabet sıcak tutulmaktadır. Motivasyonun sınav sisteminde önemli rol oynadığı bilinir ve öğrencilerimiz bu yönde yönlendirilir.

Yaşamkent En İyi Okul Hedeflerimiz

 • Öğrenmeyi geliştirmek için en son teknolojiyi kullanıyoruz.
 • Öğrencilerin başarısını önemseyen nitelikli ve özel öğretmenlerle çalışıyoruz.
 • Yaşamkent En İyi Okul Bireyselleştirilmiş dikkati sağlayan küçük öğrenci-öğretmen oranı ile başarıya ulaşıyoruz.
 • Sadece test çözen değil okuduğunu hızlı şekilde anlayan ve yorumlayabilen nesiller yetiştiriyoruz.

Yaşamkent En İyi Okul misyonumuz “Üniversite ve yaşam için hazırlanmış eleştirel düşünürler, üretken iletişimciler ve sorumlu vatandaşlar üretmektir."  Üniversite hazırlık okulu olarak, her öğrencinin sadece üniversiteye hazırlıkta başarıya ulaşmasını değil hayat boyu öğrenen bir öğrenciye dönüşmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Yaşamkent En İyi Okul misyonu, öğrencileri sadece üniversite için değil, yaşam için de öğrencileri hazırlamaktır, böylece öğrencilerimiz hızlı değişen, çok kültürlü, teknolojik dünyamızda başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirebilirler. Yıllar boyunca, her öğrencinin gelişimini disiplinler arası bir şekilde ilerletmek için her zaman istekli olan, çeşitli, nitelikli ve çok deneyimli bir okul ünvanını elde etmiş bulunmaktayız.

Yaşamkent En İyi Okulumuz yaratıcılık, eleştirel düşünme, etkili iletişim ve işbirliğini teşvik eden dinamik bir öğrenme topluluğudur.

Yaşamkent En İyi Okul Olarak Amaçlarımız

İvme Eğitim Kurumları, öğretimle ilgilenen öğrencileri bilgilendirmeye ve desteklemeye kendini adamıştır. Okulumuz, gelecekteki öğretmenlerimizin ellerindeki deneyimden kazanmalarına yardımcı olmak için bir dizi okul ve programla birlikte çalışır.

Yaşamkent En İyi Okul İvme Eğitim Kurumları üniversiteye hazırlık lisesidir. Herhangi bir öğrenci okulumuza katılabilir. Yoğun çalışma ve odaklanma taahhüdü ile, okulumuzu seçen her öğrenciler kendi seçtikleri üniversitede başarılı olmaya hazır olacaktır.

Ulusal düzeyde, öğretmenler, ebeveynler, yöneticiler ve öğrencilerin eğitim, sosyal duygusal gelişim ve sivil katılımını en üst düzeye çıkarmaya adanan topluluk arasında bir işbirliği modeli olarak kabul edilecektir. Bu amaçla Yaşamkent En İyi Okul olarak şunları yapacağız:

 •  Tüm paydaş gruplarının ortak sorumluluğunu vurgulayan, yüksek kaliteyi, standartlara dayalı eğitimi ve sürekli mesleki gelişimi destekleyen tüm düzeylerde okul liderliği
 • Toplumsal yardım ve refahını öğrenci teşvik ortaklıklar bir kültür, ilave kaynak ve genişletilmiş öğrenme fırsatları sunmak, yüksek akademik başarı destekler.
 • Akademik standartların ustalığına doğru sürekli büyümeyi gösterir

 • Müfredat ve kariyer ilgi alanları arasında anlamlı bağlantılar kurar

 • Çeşitli üniversite ve kariyer fırsatları hakkında farkındalık gösterir.

 • Kaliteli bireysel ve grup çalışmasıyla üretirken gurur duyar

 • Grup tartışmalarına ve yapılandırılmış öğrenme gruplarına aktif olarak katılır

 • Güçlü yanlarını çeşitli işbirlikçi çabalara katkıda bulunur

Amacımız, her üniversite mezunu, 21. yüzyılın başarılı bir kariyerine sahip olmak ve küresel toplumumuza etik katkıda bulunmaya hazır bir üye olmak için eleştirel düşünme, işbirliği, iletişim ve yaratıcılık becerileriyle üniversite için hazırlanmasını sağlamaktır. Okulumuz, öğrencilerin topluluklarını işbirliği ve geliştirmeleri için eleştirel düşünme becerilerini öğrendikleri kaliteli bir öğrenim ortamı sağlar. Çeşitli yollar, bilgisayar bilimi, medya sanatları, iş ve moda tasarımı sayesinde, öğrencilerin bilgilerini gerçek dünya durumlarına uyguladıklarından emin oluyoruz.

Yaşamkent En İyi Okulumuzda öğrencilere kişisel sorumluluk, bireysel farklılıklar ve okul ve toplum yaşamına katılım için hoşgörü göstereceklerdir. Öğrencilerimiz uygun kolej ve kariyer hedeflerini belirleyecek ve takip edeceklerdir.

Yaşamkent En İyi Okul amacı, öğrencilerin mümkün olan en iyi akademik ve sosyal eğitimi almasını sağlamaktır. Öğrencilerin arkadaş canlısı ve  hem öğrencilere hem de çalışanlara nezaket ve saygıyla davranmaları beklenmektedir. Öğrenciler ve yetişkinler tüm kişilere eşit ve saygılı davranmalıdır.