...

Konutkent En İyi Okul

Eğitim kurumumuzu Konutkent'te en iyi okullar arasına sokan özelliğimiz her öğrencinin farklı öğrenme sürecinin ve yöntemlerinin olduğunu bilmemizdir. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimizin hepsi farklı öğrenme sürelerine sahiptir bu yüzden yaptığımız deneme sınavları sonucunda her öğrencinin bireysel olarak takibi yapılarak eksik konuları tamamlamaları için branş öğretmenlerimizden destek alırlar. Konutkent En İyi Okul olarak İvme Eğitim Kurumları yıllardır sahip olduğu deneyim ve tecrübeyle gençlerimiz için en iyi geleceği hedef alır.

Okulumuz geleceğe umutla bakan gençlerimiz için uzman ve deneyimli kadrosuyla üniversitede istedikleri bölümleri kazanmaları ve mezun olduktan sonra istedikleri işlere girebilecek özelliklere sahip olmaları için gerekli şartları oluşturur.

Konutkent En İyi Okul Öğretmen Kadrosu

İvme Eğitim Kurumları kurucumuz Sn. Abdullah YÜKSEL 35 yılı aşkın eğitim ve üniversite sınavı tecrübesini eğitim kadrosuyla paylaşmaktadır. Değişen sınav sistemini takip eden, güncel sınav haberlerini sürekli irdeleyen ekibimiz öğrencilerimizi her şartta başarılı olabilecek şekilde yetiştirmektedir.

Konutkent En İyi Okul İvme Eğitim Kurumları üniversite sınavları için yıllardır kendi yayınlarını yayınlamakta, üniversite sınavı sorularında oldukça deneyimli bir eğitim kurumudur.

Öğretmen kadromuz öğrencilerimizin her deneme ve yazılı sınav sonucunu özenle inceler, analiz eder ve Konutkent En İyi Okul öğrencilerimizin eksiklerini belirleyerek bunların nedenini bularak eksiklerin giderilmesini sağlar. Öğrencilerimiz deneme sınavlarından sonra sınav sonuçlarına göre sınıflara ayrılır ve böylece motivasyonun ve rekabetin itici gücünden faydalanarak her öğrencinin hem kendisiyle hem de diğer öğrencilerle tatlı bir rekabete girerek bir önceki sınavdan yüksek almalarını hedeflemeleri sağlanır.

Konutkent En İyi Okul eğitim uzmanlarımız ayrıca öğrencilerin öncelikle yapamadıklarına değil de yapabildiklerine odaklanmalarını sağlar. Başarılı olduğunu gören öğrenci dersi severek daha çok çalışmaya odaklanır. Zorla değil de severek, keyif alarak çalışmanın tadına varır. Sınıf değişimi rekabeti ile de kendini geliştirmesi gerektiğinin farkına vararak daha çok çalışması gerektiğini anlara ve her sınavda daha da başarılı olmak, kendini geliştirmek için çalışır.

Konutkent Rehberlik Servisi

İvme Eğitim Kurumları Konutkent En İyi Okul olmanın yanında en iyi rehberlik servisine de sahiptir. Okulumuz rehber öğretmenleri öğrencinin sınıf içi akademik başarısını bireysel olarak takip eder ve velilerle her zaman iletişim halinde bulunarak öğrencilerin eksik yönlerinin ve nedenlerinin belirlenmesinde, çözümünde velilerle işbirliği ile hareket eder.

Öğrencilerimizin seviyeleri ve deneme sınavları sonucunda rehber öğretmenlerimiz branş öğretmenlerimizle iletişime geçerek takım çalışmasıyla öğrencilerin eksiklerini giderilmesine ve sorunların çözümüne yönelik hızlı hareket edilmesi konusunda başarı sağlanır.

Konutkent En İyi Okul rehberlik servisimiz akademik başarının takibinin yanında öğrencilerimizin liderlik özelliklerini geliştirmede ve onların sosyal olarak gelişim göstermelerinde yararlı olabilecek etkinlikler düzenler. Öğrencilerimiz sadece üniversite sınavında başarılı olan, test çözen bireyler değil aynı zamanda üniversiteden mezun olduklarında başarılı bir iş bulma süreci ve çalışma hayatları olan birer birey olarak yetişirler.

Konutkent En İyi Okul Anadolu Lisesi

Mezun olduktan sonra, Konutkent En İyi Okul İvme Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi öğrencileri üniversite ve kariyer hayatına hazır olacak. Öğrencilerimiz:

 •  Hızla değişen küresel toplumumuzla mücadele etmek için toplumsal bilinçli perspektiflere ve güçlü ahlaklara sahiptir.
 •  Topluluklarına olumlu katkılarda bulunmaya hazırdır.
 •  Düşünceli açıklama, yorumlama, uygulama, bakış açısı, empati ve kendi kendine bilgi ile yaratıcı ve eleştirel düşünme sergiler.
 •  Konutkent En İyi Okul öğrencileri başkalarıyla işbirliği içinde etkili ve güvenli bir şekilde iletişim kurabilir.
 •  Karmaşık sorunları araştırır, tanımlar ve çözer ve bunları gerçek yaşam durumlarına uygular.
 •  Sürekli değişen teknolojik dünyaya uyum sağlamak için teknolojik becerilere sahiptir.
 •  Fiziksel olarak sağlıklı seçimler yapabilir, fiziksel aktivitelerle zindeliği sürdürür ve devam ettirir.

Konutkent En İyi Okul Abdullah Yüksel Anadolu Lisesi mezunları toplumun sorumlu ve üretken üyeleri olacak. Abdullah Yüksel Anadolu Lisesi, öğrencilere geleceği için olumlu bir yön vermek için gereken akademik sosyal ve çok kültürlü ortamı sağlayacaktır.

Konutkent En İyi Okul Abdullah Yüksel Anadolu Lisesi mezunları sadece test çözerek üniversitede istedikleri bölümleri kazanan değil aynı zamanda, yetenekleri ile gösterilen 21. Yüzyıl becerilerini kullanabilen, dünya çapında farkında olan bireyler olacak:

 1. Eleştirel düşün ve sorunları çözen Öğrenciler:

 • Konutkent En İyi Okul öğrencisi olarak kanıtları değerlendirin, zorlayıcı iddiaları karşılaştırın ve ortak temel standartlara dayanarak kararlar verin
 • Bilgi ve argümanlar arasında bağlantılar oluşturma
 • En iyi analize dayalı bilgileri yorumlayabilir ve sonuç çıkarabilir
 • Öğrenme deneyimlerini ve süreçlerini eleştirel olarak yansıtın
 1. Etkili İletişim Becerileri :
 • Çeşitli biçimlerde ve bağlamlarda sözlü ve yazılı olarak sözlü düşünce ve fikirleri ifade eder.
 • Çeşitli bağlamlarda anlamı yorumlamak için etkili bir şekilde dinleyin
 • Farklı ortamlarda bilgilendirmek, bilgilendirmek, motive etmek ve ikna etmek için iletişimi kullanın
 • Birden fazla medya ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanın.
 1. İşbirliğini hayat felsefesi haline getirme:

 • Alışılmadık sorunları hem geleneksel hem de yenilikçi yollarla çözmek için birlikte çalışın
 • Farklı takımlarla etkili ve saygılı bir şekilde çalışın
 • Ortak bir hedefe ulaşmak için esneklik ve isteklilik göstermek
 1. Yaratıcılık ve yenilikçiliği sergileyin:

 • Çok çeşitli fikir oluşturma teknikleri kullanın (beyin fırtınası ve düşünme haritaları gibi)
 • Yaratıcı çabaları geliştirmek için özgün fikirleri detaylandırın, hassaslaştırın, analiz edin ve değerlendirin
 • Yeni ve farklı bakış açılarına açık ve duyarlı olun.
 1. Aktif vatandaşlar olun:

 • Kültürel çeşitliliği kabul etmek ve değer vermek
 • Kendilerine, diğer insanlara ve mülke saygı gösterin
 • Topluluklarına katkıda bulunun

Velilerle İşbirliği ve İletişim İçinde Olma

İvme Eğitim kurumları Konutkent En İyi Okul olarak  ebeveynler, öğretmenler ve yöneticiler arasında her düzeyde diyaloğu teşvik eden bir aile ortamı oluşturuyoruz. Konutkent En İyi Okul aileleri, birbirimiz hakkında bilgi edinmek ve okul kaynakları, programları sunduğumuz dersleri sizinle paylaşmak için kayıt sürecinin bir parçası olarak okulumuzu ziyaret etmeleri için her zaman teşvik ediyoruz.

Öğrencilerimizin eğitimini bir takım yaklaşımı ile ele alıyoruz. Konutkent En İyi Okul hızlandırılmış öğrenci büyümesini sağlamak ve bireyselleştirilmiş bir öğrenme deneyiminde her bir öğrenci için mümkün olan en iyi programı sağlamaya çalışan bir grup destek ve iletişim sağlamak için birlikte çalışıyoruz.

Üniversite hazırlık programımız, öğrencilerimizi bir sonraki eğitim seviyesine hazırlamak için tasarlanmıştır. Konutkent En İyi Okul'da her öğrenci, üniversiteye hazırlanmaya yardımcı olmak için bireyselleştirilmiş ders, rehberlik ve özelleştirilmiş programlar alacak.

Misyonumuz, üniversite derecelerini ve kariyerlerini, toplumları, milletleri ve dünyasında değişimi hayata geçirmek için kullanacak öğrencileri yetiştirmektir. Konutkent En İyi Okul öğretmenleri, öğrencilerin kendilerini yaşamak istedikleri dünyayı anlamalarına yardımcı olmak için, onları değişimi yaratmaya hazırlamak için yıl boyu temalarını derslerine dahil eder.

Mezun olduktan sonra, koleje giren öğrenciler, orada olmak için derin bir kişisel amaca sahipler ve titiz bir üniversite ortamının zorlukları ile devam etmek için konumlandırıldılar. Her öğrencinin kendi üniversite ve kariyer hedeflerine ulaşmasını istiyoruz. Konutkent En İyi Okul öğrencileri, yakın ailelerinde ve toplumlarında sosyal ve ekonomik değişime yol açacak ve dünyamızda gelecek nesiller için dalgalanma yapacak olan yaşamları boyunca olumlu bir etki yaratacaktır.

Konutkent En İyi Okul Vizyonumuz, kültürlü, sorumlu ve düşünceli öğrenciler hazırlamaktır.

Konutkent En İyi Okul misyonumuz tüm öğrencileri üniversite ve kariyer için hazır mezun olmaktır.

 

Beklenen Okul Çapında Öğrenme Sonuçları 

 

Konutkent En İyi Okul İvme Eğitim Kurumları Öğrencileri Hazırlanacaktır:

 • Kültürlü Bireyler
 • Problem Çözücüler ve Kritik Düşünenler
 • Sorumlu ve Düşünceli Bireyler

Kültürlü Bireyler:

 • Etkili iletişim
 • Eleştirileri okuyun ve belgeleri analiz edin
 • Farklı bakış açılarını araştırın ve bakış açılarını ifade edin

Problem Çözücüleri ve Kritik Düşünenler:

 • Bir eylem planı oluşturmak ve uygulamak için bir problemi tanımlayın ve analiz edin.
 • Mevcut kaynakları kullan ve etkili seçimler yap

Sorumlu ve Düşünceli Bireyler:

 • Küresel sorunların ve toplum ihtiyaçlarının farkında mısınız?
 • Kendi öğrenimleri için sahiplenin, gerçekçi hedefler planlayın ve zamanı etkili bir şekilde yönetin
 • Çatışmaları çözme ve kişisel eylemlerden sorumludur
 • Değerli nedenler için gönüllü olun ve topluluklarında liderlik rolleri alın
 • Hayat boyu öğrenen kişiler olun.